Jak wybrać idealną maskotkę do przytulania dla dziecka?

30.12.2020

Pokój każdego dziecka wypełniony jest ogromną ilością zabawek. Nie wszystkie są wartościowe i wiele z nich pozostaje rzuconych w kąt, szybko tracąc zainteresowanie malucha. Istnieją jednak gadżety, które nigdy się nie nudzą. Chodzi oczywiście o ponadczasowe maskotki! Niezależnie od wieku, Twoja pociecha z pewnością pokocha pluszaki. Staną się one towarzyszami jej zabaw oraz spacerów. Sprawdź polecane zabawki skandynawskie z naturalnych materiałów i dowiedz się, jak wybrać idealną.

Pluszaki dla dziecka – na co zwracać uwagę przy wyborze?

Mogłoby się wydawać, że nie ma nic prostszego niż zakup maskotki – nic bardziej mylnego! Od wyboru odpowiedniego pluszaka zależy zarówno zadowolenie dziecka, jak i jego bezpieczeństwo. Wśród najważniejszych parametrów należy wymienić:

  • materiały wykorzystane do produkcji – ich naturalność likwiduje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych wskutek kontaktu z wrażliwą i delikatną skórą maluszka. Dobrze, gdy zabawki da się z łatwością utrzymać w czystości, zatem tkaniny, z których są uszyte, powinny być odporne na pranie;
  • brak drobnych, mogących odpaść elementów – ma to znaczenie, zwłaszcza gdy kupujesz maskotkę dla niemowlaka. Małe dzieci poznają świat ustami, dlatego ich pluszaki z pewnością będą wkładane do buzi, lizane, ssane i gryzione;
  • przyjazny design – aby Twoja pociecha z chęcią bawiła się zabawką, musi ona wzbudzać pozytywne skojarzenia;
  • wielkość – w zależności od wieku malca, dobieraj odpowiedni rozmiar pluszaków. Zbyt duże trudniej się przytula i niełatwo zabrać ze sobą na spacer, dlatego o wiele lepiej sprawdzają się małe maskotki, które można schować do plecaka, pewnie chwycić rączką i nosić podczas przechadzek.

 

Zabawki skandynawskie – naturalne maskotki Maileg

Jednym z przodujących producentów pluszaków jest firma Maileg. Specjalizuje się ona w tworzeniu maskotek skandynawskich, które odznacza prostota, minimalizm i naturalność. W jej ofercie dominują zabawki króliczki i myszki – te zwierzątka trafiają w dziecięcy gust i doskonale odgrywają rolę pocieszycieli oraz towarzyszy różnych przygód maluchów, zarówno w domu, jak i w przedszkolu, a nawet szkole.

Co wyróżnia bogaty asortyment proponowany przez markę Maileg? Maskotki tej firmy są wykonane z bawełny i lnu, co nadaje im niezwykły design. Przykładem może być pluszowy królik w kombinezonie.

Dla chłopców świetną propozycją jest królik żeglarz w zielonej kamizelce. Jego wygląd przywołuje na myśl aktywne przygody w plenerze – Twój syn z chęcią zabierze go na plac zabaw, do ogrodu lub na wycieczkę.

Tworząc maskotki, Maileg dba przede wszystkim o ich jakość. To miękkie pluszaki, które możesz podarować dziecku w każdym wieku. Są trafnym upominkiem dla niemowlaka, przedszkolaka, a nawet ucznia podstawówki.

Dlaczego warto kupić dziecku pluszaka?

Warto zaznaczyć, że zabawki pluszowe mają duże znaczenie dla rozwoju Twojej pociechy, stymulują bowiem:

  • ogólne funkcjonowanie emocjonalne – wzbudzają poczucie troski o inną istotę oraz przywiązanie do niej;
  • opiekuńczość – już niemowlaki uczą się dbać o pluszaki, przebierać je, karmić i odpowiadać na ich potencjalne potrzeby;
  • empatię – dzieci próbują przewidywać i tłumaczyć wymyślone uczucia maskotek, co w późniejszym czasie ułatwia im kontakty społeczne z rówieśnikami.

Stwórz kolekcję maskotek Maileg i podaruj dziecku króliczą rodzinkę!

Spójna estetyka wyróżniająca pluszaki Maileg sprawia, że można z nich stworzyć imponującą kolekcję. Dzieci z radością będą ją powiększać o kolejne zabawki, uzupełniając królicze lub mysie rodziny o następne maskotki. To doskonały pomysł na prezent z okazji urodzin, Dnia Dziecka czy Mikołaja. Pluszowe gadżety są ponadczasowe i niewątpliwie wywołają uśmiech Twojej pociechy, jednocześnie pozytywnie wpływając na jej rozwój emocjonalny. Zobacz naszą ofertę zabawek Maileg!

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl