Zabawki skandynawskie - mniej znaczy więcej

22.05.2020

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że na rozwój dziecka wpływa nie tylko to, w jakim przebywa otoczeniu i jakie produkty spożywa. Ogromne znaczenie ma również to, w co się bawi i jakich do tego używa akcesoriów. Warto zadbać, by były to produkty jak najbardziej naturalne i ekologiczne, takie jak zabawki skandynawskie. Zainteresowany? Czytaj dalej!

Prostota i naturalność

Styl skandynawski cieszy się coraz większą popularnością - lubią go także Polacy, bo chociaż jest dosyć surowy, to wykorzystuje naturalne materiały i tym samym wpisuje się w nurt ekologicznego trybu życia i ochrony środowiska. Pozwala stworzyć bardzo przytulne wnętrza, w których dominuje drewno, len, bawełna i inne wysokogatunkowe tkaniny. Takie są też zabawki skandynawskie - proste, nieskomplikowane, zupełnie inne od tych, które są powszechnie sprzedawane i promowane. W sklepach dostępne są najczęściej produkty plastikowe, w krzykliwych kolorach i z wieloma funkcjami. Tymczasem dzieci najczęściej wybierają do zabawy to, co jest zwyczajne i daje duże pole dla wyobraźni.

Kreatywna zabawa

Zdarzyło Ci się kupić mówiącego robota lub interaktywną lalkę, które szybko zostały porzucone przez dziecko na rzecz drewnianych patyczków lub kolorowych gałganków? Dzieje się tak dlatego, że maluchy lubią (i potrzebują!) rozwijać swoją kreatywność. Tymczasem współczesny świat daje im same gotowe rozwiązania, które nie są atrakcyjne dla ich chłonnych umysłów. Nasz sklep internetowy oferuje więc zabawki inne od wszystkich - utrzymane w stonowanych kolorach, starannie wykonane, proste, zbliżone do tych, którymi bawiły się dzieci w dawnych czasach. Poza tym, że są urocze i przyjazne środowisku, dają wiele możliwości zabawy i na pewno szybko się nie znudzą!

Ulubione pacynki

Lalka szmacianka? Któż z nas takiej nie miał! Im bardziej była zniszczona, tym mocniej się ją kochało. Wśród zabawek skandynawskich znajdziemy je w różnych odsłonach. Najpopularniejsze są podobizny zwierząt, ale zbliżone do ludzkiej postaci, jak na przykład myszka Mouse Ballerina od firmy Maileg dostępna w naszym sklepie internetowym. Jej największym atutem są oczywiście piękne uszka i strój baletnicy. Można jej dopasować inne ubranka i dokupić liczne akcesoria, dzięki którym zabawa będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. 

 

zabawki skandynawskie tipi

Wiele dodatków

Jak już było wspomniane, zabawki skandynawskie same w sobie są bardzo inspirujące, ale jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, można dokupić ubranka dla maskotek lub wyposażenie domku, w którym te postacie będą mieszkać. Możliwości jest wiele, natomiast istotne jest to, że akcesoria są równie ekologiczne i nieskomplikowane, jak produkty wyjściowe. Przyniosą więc Twojemu dziecku wiele radości i sprawią, że zabawa będzie w pełni bezpieczna. Przykładem jest uroczy zestaw do gotowania, wykonany głównie z tektury i przeznaczony dla nieco starszych maluchów, bo zawierający drobne elementy, takie jak rondelek czy patelnia.

Na prezent

Piękne, wykonane z naturalnych materiałów maskotki to doskonały pomysł na prezent. Każde dziecko ma swoją ukochaną przytulankę, z którą się nie rozstaje. Słodka myszka firmy Maileg ubrana w sukienkę w pasy na pewno nadaje się do pełnienia takiej funkcji. Jest niewielka, dlatego można ją wszędzie ze sobą zabrać - nie zajmuje wiele miejsca i nie będzie ciążyć dziecku. Dodatkowo zapakowano ją w oryginalne, stylowe pudełko, więc jest gotowa, by ją komuś wręczyć!

Świetna jakość, doskonałe wykonanie

Istotną zaletą zabawek skandynawskich jest nie tylko ich wyjątkowość na tle innych tego typu produktów, ale przede wszystkim jakość wykonania. Tworzy się je z najlepszych materiałów i starannie dobranych elementów. Producenci dbają o detale i dokładają starań, by służyły dzieciom przez dłuższy czas. Dlatego też warto je kupować - są trwałe i można się nimi cieszyć przez wiele lat. Dostępne dla maluchów w różnym wieku, na pewno sprawią im radość i staną się źródłem inspiracji do zabawy każdego dnia.

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl