Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim

24.04.2020

Nie łatwo jest urządzić wymarzone wnętrze pokoju dziecięcego. Jeśli stoisz przed wyborem mebli i ozdób dla najmłodszego członka rodziny, zastanów się nad bardzo popularnym w ostatnich latach stylem skandynawskim. Ten rodzaj wystroju wyróżnia się prostotą i funkcjonalnością. Jest to motyw pozwalający na przyjemne i pozytywne korzystanie z życia, dlatego doskonale sprawdzi się w przestrzeni dla najmłodszych członków rodziny. Styl ten jest kwintesencją rodzinnej atmosfery i przytulności. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak urządzić pokój dziecięcy w takim klimacie, przeczytaj ten artykuł.

Jak wygląda styl skandynawski?

Prosty i elegancki - skandynawski design, który pojawił się w latach 30. XX wieku, znów stał się modny. Na początku trend ten wkroczył do wnętrz salonów i sypialni, jednak obecnie można go także podziwiać w pokojach dla najmłodszych. Czym wyróżnia się ten wystrój? Meble dziecięce w północnym klimacie mają minimalistyczną formę i proste linie, a także kojarzą się z miękkością i przytulnością. Naturalne materiały w połączeniu z neutralnymi kolorami nie męczą oczu, a niewielkie akcenty jasno-szarych i czarnych elementów dodają elegancji.

Zabawki i dekoracje wykonane w stylu skandynawskim są zwykle drewniane, przez co wyglądają szlachetnie i nowocześnie. Oprócz drewna preferowane są inne naturalne materiały, takie jak bawełna, len, a nawet wiklina. Skandynawski design jest unisex: będzie pasował do pokoju małego chłopca oraz dziewczynki. Jest to szczególnie przydatne, gdy rodzeństwo dzieli to samo pomieszczenie. Jeśli Twoje dziecko jest już starsze, także doceni wystrój w stylu skandynawskim, ponieważ jest on ponadczasowy. Wszystko w nim ma swoje miejsce a główny nacisk stawia się na wygodne przechowywanie, oszczędność przestrzeni i funkcjonalność.

Kultywowanie prostoty

Koncentrując się na ciepłych chwilach, skandynawski styl w pokoju dziecięcym dąży do prostoty i autentyczności. Ozdoby są zwarte, każdy element ma swoją funkcję i znajduje swoje zastosowanie. Proste linie i design mebli zapewniają wyrafinowaną, aczkolwiek przyjazną atmosferę we wszystkich pomieszczeniach domu. Do pokoju dziecięcego wybierz akcesoria o delikatnych i naturalnych kolorach.

 

Pokój dziecięcy w stylu skandynawskim

Miękkie materiały

W przeważnie białym pokoju dziecięcym świetnym sposobem na ocieplenie atmosfery jest zastosowanie miękkich materiałów. Pledy, poduszki i zasłony wykonane z naturalnych tkanin natychmiast wprowadzą do pomieszczenia więcej przytulności. Dodaj plusz i kołdry, a otrzymasz natychmiastowy efekt wymarzonego wnętrza! Zasada skandynawskiego stylu w pokoju dla najmłodszych członków rodziny jest bardzo prosta. Chodzi o zrównoważenie spokojnej strefy odpoczynku z miejscem na zabawę. Zdecydowanie lepiej jest postawić na niskie meble, które umożliwią dzieciom łatwe przechowywanie rzeczy.

Zadbaj o dobre oświetlenie

Światło jest niezbędnym elementem wnętrza w stylu skandynawskim. Z tego powodu w pokoju dziecięcym powinny znajdować się duże okna, które wpuszczą promienie słoneczne. Raczej należy unikać ciężkich zasłon. Jeśli w Twoim domu brakuje naturalnego światła, wybierz odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu rozjaśnisz najważniejsze miejsca. Klosze z drewna lub ozdobne lampki także będą świetnym pomysłem na dekorację do pokoju dziecięcego.

Przytulny sen to podstawa

Jeśli chcesz sprawić, aby pokój najmłodszego członka Twojej rodziny był przytulny, ozdoby i dekoracje w stylu skandynawskim będą nieocenione. Wiele pociech ma problemy z zasypianiem, dlatego oryginalne urządzenie ich strefy sypialnianej może okazać się bardzo pomocne. W sklepie internetowym Sweetlittlehome.pl znajdziesz bogatą gamę stylowych dodatków do pokojów w klimacie skandynawskim. Wybierz bawełniany baldachim NATURE Bloomingville, a zasypianie będzie ulubionym momentem dnia Twojego dziecka.

Styl skandynawski wspiera także kreatywność połączoną z zamiłowaniem do natury, a także zawsze zawiera jakiś element w kształcie domu. Niezależnie od tego, czy jest to miejsce do zabaw, mała półka, czy nawet zagłówek łóżka, meble wyglądające jak chatka przypominają dziecku, że rodzina jest tam, gdzie dom. Z tego względu najmłodsi z pewnością docenią bawełniany namiot tipi, dzięki któremu pokój stanie się ekscytującym miejscem pełnym zabaw i komfortowego wypoczynku.

Przytulny kącik

Każdy pokój w stylu skandynawskim powinien mieć przytulny kącik do czytania, rysowania lub odpoczynku. Jeśli Twoje dziecko jest wystarczająco duże, aby rysować, zasługuje na miejsce do wyrażania swojej twórczości. W większości skandynawskich pokoi jest mały stolik i krzesła, które zachęcają malucha do zrobienia czegoś kreatywnego. Któż oparłby się takiemu rozwiązaniu?

Podsumowanie

Jak widać, styl skandynawski jest doskonałym pomysłem na urządzenie wymarzonego pokoju dziecięcego. Łączy on w sobie minimalistyczne podejście, przytulność, funkcjonalność, a także zamiłowanie do natury. Wszystkie te czynniki mają wpływ na prawidłowy rozwój młodych osób i pomagają poznawać świat. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu z łatwością podejmiesz decyzję dotyczącą dekoracji wnętrza pokoju. Filozofia krajów z północy Europy jest popularna na całym świecie i uznawana za jedną z najbardziej zrównoważonych i prowadzących do harmonii i szczęśliwego życia. Czyż nie tego chce każdy rodzic dla swojego dziecka?

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl